Date: | 21/04/2021 |
Time: | 18:30 |
Postuniversitaire lessenreeks: Connectivity & Cloud Computing
Datacommunicatie en telecommunicatie zorgt ervoor dat wij met elkaar, en de wereld, zijn verbonden. Het belang van - snelle en betrouwbare - connectiviteit is door de coronacrisis nog duidelijker geworden. Tegelijk worden data- en telecomnetwerken steeds complexer en zijn ze aan snelle veranderingen onderhevig.
In het licht van die snelle evoluties rond datacom- en telecomnetwerken gaat deze lessenreeks in op de hedendaagse en de toekomstige netwerktechnologie, én plaatst deze technologie in het juiste perspectief. Je krijgt in deze opleiding dus een brede schets van het totale ICT-systeem en IT-infrastructuur.
Dit betreft hardware, maar ook software, waarbij software steeds meer aan belang wint ten opzichte van hardware. Het overzicht reikt van glasvezelkabel over IPv6, wifi en 5G tot cloud computing, dat intussen de norm lijkt geworden. Verder vindt de (nieuwe) technologie ook steeds meer haar toepassing in andere contexten, zoals de fabriekscontext (cf. 'OT'). Ook het concept IoT komt doorheen de reeks aan bod. Daarnaast besteden we ook aan de veiligheid van netwerken de nodige aandacht.
Programma
Woensdag, 21 apr: Opbouw communicatienetwerken, hardware transmissiemethodes en cryptosystemen
Woensdag, 28 apr: Internet in a nutshell
Woensdag, 5 mei: Local Area Networks (LAN) en netwerkbeveiliging
Woensdag, 12 mei: Mobiele communicatiesystemen
Woensdag, 19 mei: Wireless connectivity for devices
Woensdag, 26 mei: Datacenters en clouddiensten